Ubytování v roubené chalupě


NABÍDKA UBYTOVÁNÍ V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ JESENÍKŮ

Adršpach, Teplicko a Broumovsko

Přírodní krásy Broumovska jsou tvořeny především dominantami skalních měst.
Mezi nejznámější patří především Adršpašské skalní město a Broumovské stěny, ale také menší a přesto zajímavé lokality Jiráskovy skály, Ostaš a Křížový vrch.
Na oblast Broumovska plynule navazuje oblast polského pohraničí s mnoha dalšími a snadno dostupnými lokalitami jako Stolové hory a Soví hory. Polské pohraničí je snadno přístupné přes četné hraniční přechody určené především pro pěší turistiku a cyklistiku.
Skalní město Adršpach je součástí Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály s počátkem ochrany území od roku 1933 a je jeho menší částí. Je rozdělené na dvě skupiny: plošinu Bučina a část se Starozámeckým vrchem. Pro skalní město Adršpach jsou typické samostatné skalní útvary, izolované věže a pilíře.
Mezi nejznámější skalní útvary patří Homole cukru, Milenci, Starosta a Starostová, Krakonošův zub a mnoho dalších.
Návštěvníci by také neměli opomenout navštívit oba vodopády ve skalním městě: Malý a Velký vodopád, které se nacházejí v polovině prohlídkové trasy. V těchto místech můžeme také spatřit pamětní desku upomínající návštěvu básníka J.W.Goetha z roku 1790. Stranou prohlídkového okruhu by nemělo zůstat ani Adršpašské jezírko (za oběma vodopády na žluté turistické značce směrem do Vlčí rokle), na kterém je možno se projet loďkami.
Závěrem můžeme ještě navštívit bývalou Pískovnu s průzračnou vodou s půjčovnou loděk.

Comments are closed.


TOPlist