Ubytování v roubené chalupě


NABÍDKA UBYTOVÁNÍ V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ JESENÍKŮ

Popis objektu

Jedná se o novostavbu samostatně stojící roubené horské chalupy v srdci malebné přírody Jeseníků v Nových Losinách, kde se nachází rozptýlená obytná a rekreační zástavba. Je navržena jako jednopodlažní částečně podsklepená stavba s využitým podkrovím, rozděleným do dvou výškových úrovní, nepravidelného půdorysu o max. rozměrech 19,35 x 11,25m. Objekt je tvořen roubenou částí stavby z dřevěných masivních trámů 300×250mm ve tvaru T, ke které na severní straně navazuje středový ryzalit. Podezdívka nad terénem je vyzděna z lomového kamene „na divoko“, charakteristického pro danou lokalitu. Dva hlavní vstupy do objektu jsou situovány na severní straně, přístupné jsou ze vstupní terasy pod středovým ryzalitem. Na protilehlé jižní straně jsou pak umístěny dva vedlejší vstupy na zahradní terasy s krásným výhledem na okolní louky a lesy.

Obraz725.jpgObraz726.jpg

K horské chalupě náleží i rozlehlý, mírně svažitý pozemek s jihozápadní orientací o rozloze cca 3000m2, přes který protéká horská bystřina, která se nedaleko vlévá do Novolosinského potoka. Dispozice objektu horské chalupy zahrnuje dvě totožné ubytovací jednotky (objekt A a objekt B), symetricky zrcadlené podél osy probíhající hřebenem hlavní střechy. V 1.PP objektu, které je společné pro obě ubyt. jednotky je situováno společné technické zázemí pro vytápění,vodoinstalaci a zaroveň slouží jako úklidová místnost. Stavba je vytápěna teplovodním ústředním vytápěním. Zdrojem tepla je elektrické akumulační vytápění. Jako alternativní možnost vytápění a na dotápění objektu jsou instalovány teplovodní krbové vložky.

Obraz727.jpgObraz728.jpg

Dispozice 1 ubytovací jednotky zahrnuje v 1.NP zádveří s hlavním vstupem do objektu, lyžárnu, centrální chodbu se schodištěm do 1.PP a do podkroví objektu, obývací pokoj s kuchyňským koutem a zahradní terasou, samostatné WC a jeden roubený pokoj s koupelnou a WC. V podkroví je situována středová chodba, ze které jsou přístupné 2 samostatné pokoje a 1 dvoupokojový apartmán. Každý z pokojů má své vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem a WC. Apartmán má společnou předsíňku, kde se nachází společná koupelna a samostatně situované WC. Pokoj umístěný v jižní části stavby je řešen jako dvouúrovňový s přidaným spaním ve špici krovu.
Na vlastním pozemku před chalupou jsou vybudována parkovací a odstavná stání až pro 10 os. automobilů.


TOPlist